pkkden-ateskes-aciklamasi yalan-da-sinir-kalmadi diyarbakirda-100-donumluk-alan-kul-oldu meclis-baskanligi-seciminde-ilk-iki-tur-bugun diyarbakirda-seyh-sait-ve-dava-arkadaslari-anildi aniz-yangini-yasam-kalitesini-dusuruyor roboskide-gergin-gun kritik-mgk-toplantisi-sona-erdi kayip-er-osman-karadenizden-17-gundur-haber-alinamiyor hdp-camur-medya-hakkinda-suc-duyurusunda-bulunacak

Türkiye’ye ait savaş uçaklarının, 2012 yılından bu yana ilk kez PKK’lilerin bulunduğu alanları bombaladığı belirtildi. Bombardıman’da can kaybı yaşanmazken HPG, TSK’nın bu

Yeni Şafak'ın son Kobani yalanı dudak uçuklatır

Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu 20'inci kilometre tarlada çıkan yangın sürücülere zor anlar yaşattı. Yoğun duman nedeni ile görüş mesafesi düşerken, yangın sonucu yaklaşık 100

Bugün saat 15.00'da toplanacak TBMM Genel Kurul'da Meclis Başkanlığı seçiminin ilk iki turu yapılacak.

Diyarbakır'da Şeyh Said ve 47 arkadaşı için düzenlenen anma programına katılan HDP Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, "Kürtler tarihi sahnesine bu büyük şahsiyetlerin mücadelelerinin

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, anız yangınlarının insanların ve hayvanların yaşam kalitesini düşürdüğüne dikkat çekti.

Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortasu Köyü'nde, sınır bölgesinde bulunan askerlerin değişimi sırasında, yol kapatmak isteyen bir vatandaş ile askerler arasında gerginlik

MGK Haziran ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, Suriye’de cereyan eden hadiselerin

Yaklaşık 17 gündür kendisinden haber alınamayan kayıp er Osman Karadeniz ile ilgili açıklama yapan ablası Zozan Karadeniz, askeriyede bir iğne kaybolsa hesabının sorulduğunun belirterek,

Halkların Demokratik Partisi (HDP), HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a çamur medyanın yayın organı Star gazetesi ‘Susturun şu şirreti‘ başlıklı haberine ilişkin suç

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

 • PKK'den Ateşkes Açıklaması...

  Türkiye’ye ait savaş uçaklarının, 2012 yılından bu yana ilk kez PKK’lilerin bulunduğu alanları bombaladığı belirtildi. Bombardıman’da can kaybı yaşanmazken HPG, TSK’nın bu saldırıyla ateşkes sürecini tek taraflı olarak bitirdiğini ifade etti.

 • Yalan da sınır kalmadı...

  Yeni Şafak'ın son Kobani yalanı dudak uçuklatır

 • Diyarbakır'da 100 Dönümlük Alan Kül Oldu

  Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu 20'inci kilometre tarlada çıkan yangın sürücülere zor anlar yaşattı. Yoğun duman nedeni ile görüş mesafesi düşerken, yangın sonucu yaklaşık 100 dönümlük bir alan kül oldu.

 • Meclis Başkanlığı Seçiminde İlk İki Tur Bugün

  Bugün saat 15.00'da toplanacak TBMM Genel Kurul'da Meclis Başkanlığı seçiminin ilk iki turu yapılacak.

 • Diyarbakır'da Şeyh Sait ve Dava Arkadaşları Anıldı

  Diyarbakır'da Şeyh Said ve 47 arkadaşı için düzenlenen anma programına katılan HDP Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, "Kürtler tarihi sahnesine bu büyük şahsiyetlerin mücadelelerinin gösterdiği yolda artık özne olarak tarihin yapıcıları olarak rayından çıkmış tarihi yeniden rayına oturtmak üzere bugün Kürt hareketi sahnede durmaktadır" dedi.

 • Anız Yangını Yaşam Kalitesini Düşürüyor..!

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, anız yangınlarının insanların ve hayvanların yaşam kalitesini düşürdüğüne dikkat çekti.

 • Roboski'de Gergin Gün..!

  Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortasu Köyü'nde, sınır bölgesinde bulunan askerlerin değişimi sırasında, yol kapatmak isteyen bir vatandaş ile askerler arasında gerginlik yaşandı. Vatandaşların değişime giden askerlerin üzerine taş atığı iddia edilirken, askerler de vatandaşlara uzun namlulu silahla ateş etmesi kameralara yansıdı.

 • Kritik MGK Toplantısı Sona Erdi

  MGK Haziran ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, Suriye’de cereyan eden hadiselerin etraflıca değerlendirildiği, muhtemel tehditlerin ve sınırlarımızda alınan ilave güvenlik tedbirlerinin ele alındığı kaydedilerek, “Bölgede yaşayan sivil halkı hedef alan terör saldırıları ile bölgenin demografik yapısının değiştirilmesine yönelik eylemlerden duyulan endişe dile getirilmiştir” denildi.

 • Kayıp Er Osman Karadeniz’den 17 Gündür Haber Alınamıyor

  Yaklaşık 17 gündür kendisinden haber alınamayan kayıp er Osman Karadeniz ile ilgili açıklama yapan ablası Zozan Karadeniz, askeriyede bir iğne kaybolsa hesabının sorulduğunun belirterek, bir can kaybının olduğunu ancak yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmadığını ifade etti.

 • HDP Çamur Medya hakkında suç duyurusunda bulunacak

  Halkların Demokratik Partisi (HDP), HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a çamur medyanın yayın organı Star gazetesi ‘Susturun şu şirreti‘ başlıklı haberine ilişkin suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

 • AKP'li eski vekilin yeğenine soygundan 13.5 yıl hapis!

  Diyarbakır'da çalıştığı kamu bankasının şubesinden 5 milyon liradan fazla parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla 13.5 yıl hapis ve 2 milyon 859 bin lira para cezasına çarptırılan AKP eski milletvekili Cuma İçten'in yeğeni Heybet İçten'le ilgili gerekçeli karar açıklandı.

 • Şeyh Said ve Dava Arkadaşlarının İdamı Protesto Edildi

  Diyarbakır’da idam edilen Şeyh Said ve dava arkadaşları idam edildiği meydanda İslami Sivil Toplum Kuruşları (STK) tarafından kılınan teravih namazıyla protesto edildi. Dün akşam Binlerce kişinin bir araya geldiği meydanda Suriye’de yaşanan saldırılar ve Mısır’da verilen idam kararlarına tepki gösterildi.

 • Kulp'ta 100 Dönümlük Buğday Tarlası Kül Oldu

  Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın nedeniyle 100 dönümlük buğday tarlası kül oldu.

 • Diyarbakır Hastaneler Caddesi'ndeki Kaçak Büfeler Yıkıldı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hastaneler Caddesi üzerinde biri kaldırımda diğeri sur dibinde kurulan iki kaçak büfenin yıkımını gerçekleştirdi.

 • Diyarbakır'da 66 Kişi İntihar Etti

  Diyarbakır'da 2014 yılında ölümle sonuçlanan intihar sayısı 2013 yılına göre yüzde 18,5 oranında azaldı. İntihar edenlerin yüzde 65,2'sini erkekler oluşturdu.

 • HDP’den uluslararası kamuoyuna çağrı

  HDP Eş Genel Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş’ın, Kobani, Tunus, Kuveyt ve Fransa’da yaşanan saldırılara ilişkin yaptıkları açıklamada “Her türlü ırkçılıktan, mezhepçilikten ve hoşgörüsüzlükten doğan örgütlü ve sistematik şiddet olaylarına karşı uluslararası demokrasi ve özgürlükler cephesinin kurulmasının zamanı çoktan gelmiştir” dedi.

 • Kobani Sokakları, Halepçe Katliamı Gibi..!

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi karşısı Kobani kentinde Terör örgütü IŞİD ile YPG ve Burkan El Fırat Güçleri arasındaki çatışmalar 3. gününe girerken Kobani sokakları terör örgütü IŞİD tarafından katledilmiş insan görüntüleriyle yürek burkuyor.Yaşamını yitirenlerinin sayısının ise 201'e yükseldiği bildirildi.

 • Diyarbakırlı Vatandaşlar'dan Karayollarına Tepki

  Diyarbakır’da Karayıolları 9. Bölge müdürlüğüne bağlı bölgelerde kavşaklar ve refüjleri halin içler acısı. Vatandaşlar Karayollarını görevini yapmaya davet etti.

 • Kayapınar'da bir evde sahur sonrası Yangın çıktı

  Kayapınar ilçesi huzurevleri semtinde bir evde çıkan yangında ev kül oldu, dumandan etkilenen bazı vatandaşlar ise hastaneye kaldırıldı.

 • Erdoğan:Kobani'deki Saldırıyı En Güçlü Şekilde Lanetliyoruz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sabah Kobani'de gerçekleştirilen bombalı saldırılarla ilgili açıklama yaptı. "Masum sivilleri hedef alan bu saldırıları en güçlü şekilde lanetliyor ve telin ediyoruz" diyen Erdoğan, "Ülkemizi hedef alan iftira ve karalama kampanyası başlatıldığını görüyoruz. Türkiye'yi terörle aynı çizgide göstermek kimsenin hakkı da, haddi de değildir" şeklinde konuştu.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'da Olaylarda Ölen 4 Kişi Toprağa verildi

Diyarbakır’da dün çıkan olaylarda hayatını kaybeden İhyader Başkanı Aytaç Baran ve 3 HDP'linin cenazeleri toprağa verildi.

Diyarbakır'da 100 Dönümlük Alan Kül Oldu

Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu 20'inci kilometre tarlada çıkan yangın sürücülere zor anlar

Diyarbakır'da Şeyh Sait ve Dava Arkadaşları Anıldı

Diyarbakır'da Şeyh Said ve 47 arkadaşı için düzenlenen anma programına katılan HDP

Anız Yangını Yaşam Kalitesini Düşürüyor..!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, anız

Kayıp Er Osman Karadeniz’den 17 Gündür Haber Alınamıyor

Yaklaşık 17 gündür kendisinden haber alınamayan kayıp er Osman Karadeniz ile ilgili

BÖLGE

Roboski'de Gergin Gün..!

Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortasu Köyü'nde, sınır bölgesinde bulunan askerlerin değişimi sırasında, yol kapatmak isteyen bir

Siirt, Mesire ve Park Alanina Kavuşuyor

Dünyada güzelliğine az rastlanır mekanlardan birisi olan Rasılhacar (Taşbaşı)

Ağrı'da Valisinden Siyaset Şovu...

Ağrı’da Şehir Ormanı açılışı sırasında Ağrı Valisi Musa Işın ile Belediye Eş

Iğdır'da İftar Sofrasında Can Pazarı: 3 Yaralı

Iğdır'da iftar saatine dakikalar kala kerpiç bir evin damı çöktü. Çökme sonucu enkaz

Şanlıurfa Valisi Çark Etti...

Şanlıurfa Valiliği Evrensel ve Hayat TV’den Hasan Akbaş, Cumhuriyet’ten Pınar Öğünç ve

ASAYİŞ

Diyarbakır’da Uyuşturucu Operasyonu

Diyarbakır polisi tarafından yapılan operasyonda 380 kilo esrar ele geçirildi.

AKP'li eski vekilin yeğenine soygundan 13.5 yıl hapis!

Diyarbakır'da çalıştığı kamu bankasının şubesinden 5 milyon liradan fazla parayı

Diyarbakır'da 66 Kişi İntihar Etti

Diyarbakır'da 2014 yılında ölümle sonuçlanan intihar sayısı 2013 yılına göre yüzde 18,5

Kayapınar'da bir evde sahur sonrası Yangın çıktı

Kayapınar ilçesi huzurevleri semtinde bir evde çıkan yangında ev kül oldu, dumandan etkilenen

Diyarbakır'da 4 Kişinin Öldüğü Silahlı Saldırı

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçesinde İHYA-DER Başkanı A.B ile 3 vatandaşın ölümüne

GENEL

PKK'den Ateşkes Açıklaması...

Türkiye’ye ait savaş uçaklarının, 2012 yılından bu yana ilk kez PKK’lilerin bulunduğu alanları bombaladığı belirtildi.

Yalan da sınır kalmadı...

Yeni Şafak'ın son Kobani yalanı dudak uçuklatır

Kritik MGK Toplantısı Sona Erdi

MGK Haziran ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında

HDP Çamur Medya hakkında suç duyurusunda bulunacak

Halkların Demokratik Partisi (HDP), HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a çamur medyanın

HDP’den uluslararası kamuoyuna çağrı

HDP Eş Genel Başkanları Yüksekdağ ve Demirtaş’ın, Kobani, Tunus, Kuveyt ve Fransa’da

POLİTİKA

Meclis Başkanlığı Seçiminde İlk İki Tur Bugün

Bugün saat 15.00'da toplanacak TBMM Genel Kurul'da Meclis Başkanlığı seçiminin ilk iki turu yapılacak.

Erdoğan:Kobani'deki Saldırıyı En Güçlü Şekilde Lanetliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sabah Kobani'de gerçekleştirilen bombalı saldırılarla ilgili

'IŞİD'in Türkiye'den Sızmadığına Gönülden İnanmak İstiyorum'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD tarafından bugün Kobani'de düzenlenen

Önder: Saray Düştü, Hiçbir Siyasetçi Beştepe'ye Gitmez

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 7 Haziran seçimlerindeki sonucunu Gezi Parkı

Diyarbakır'da Bazı Kürt partilerden ortak tutum

Türkiye’deki Bazı Kürt partileri, Diyarbakır’daki olaylarla ilgili yarın ortak bir

SPOR

Tüm Bölge'de Galatasaray coşkusu

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında sahasında Beşiktaş’ı konuk etti. Karşılaşma sarı-kırmızılıların 2-0'lık