dtk-es-baskani-irmaktan-aciklama dargin-ailesinin-yasam-mucadelesi demirtastan-bir-ateskes-cagrisi-daha nusaybinde-gazetecilere-polis-saldirdi ozerklide-karakola-roketatarli-saldiri baglarda-eylem-yapan-genclere-mudahale2-gozalti dbp-savasa-karsi-isik-ve-ses-eylemine-cagrisi-yapti elektrikte-rekor-dalgalanma-ve-kesintiye-yol-aciyor cermikte-bogazi-kesilmis-ve-yakilmis-kadin-cesedi-bulundu hdpli-vekiller-sehit-askerin-ailesini-ziyaret-etti

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Selma Irmak, pek çok yerde öz yönetim taleplerinin ortaya konulduğunu belirterek, bunun devleti inkar etmek anlamına gelmediğini ve meşru bir

Şırnak'ta maddi imkansızlıklar dolayısıyla ev kirası ödeyemeyen, 8 çocuğu ile kanser teşhisi konulan eşine bakmak zorunda kalan Salih Dargın, ailesiyle birlikte akrabasına ait kapı ve

Mardin’de konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, silahtan değil, demokratik siyasetten yana olduklarını belirterek, “Eller tetikten çekilmelidir. Yarın değil, haftaya

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Hükümet Konağı önünde nöbet tutan polislere el bombası ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 2 polis yaralandı. Hastane önünde görüntü

Diyarbakır'da karakola PKK'nin düzenlediği roketatarlı saldırıda 1 asker hayatını kaybederken 4 asker ve 1 korucu yaralandı. Saldırıya askerlerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Bağlar ilçesinde son günlerde yaşanan operasyonları protesto eden gruba polisler müdahalede bulundu.Gaz fişeği ve tazyikli suyla gençlere müdahalede polisler kaldırımda oturan 2 genci

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, savaş politikalarına karşı halkı barış için eylem yapma çağrısı yaptı. Diyarbakırlılara çağrı yapan

Güneydoğu'da elektrik kullanımı yüzde 66'ya varan rekor artış yaşandı. Çoğunluğunu kayıt dışı kaçak kullanım olması enerji dalgalanmaları ve arızalara yol açıp kesintiler

Diyarbakır'da köylüler boğazı kesilip, yakılmış halde bir mağarada kadın cesedi bularak, jandarmaya haber verdi.

HDP Van İl Teşkilatı ve HDP Van milletvekilleri, Şırnak'ın Silopi ilçe merkezinde bulunan askeri nöbet kulübesine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Abdulhalit Araz'ın

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

 • Dtk Eş Başkanı Irmak'tan Açıklama

  Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Selma Irmak, pek çok yerde öz yönetim taleplerinin ortaya konulduğunu belirterek, bunun devleti inkar etmek anlamına gelmediğini ve meşru bir talep olduğunu ifade etti. Irmak, siyasi operasyonların sürmesi durumunda belediyelerin önünde hendek kazacaklarını dile getirdi.

 • Dargın ailesinin yaşam mücadelesi

  Şırnak'ta maddi imkansızlıklar dolayısıyla ev kirası ödeyemeyen, 8 çocuğu ile kanser teşhisi konulan eşine bakmak zorunda kalan Salih Dargın, ailesiyle birlikte akrabasına ait kapı ve penceresi olmayan, sıvası yapılmayan bir inşaatta hayat mücadelesi veriyor.

 • Demirtaş’tan bir ateşkes çağrısı daha

  Mardin’de konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, silahtan değil, demokratik siyasetten yana olduklarını belirterek, “Eller tetikten çekilmelidir. Yarın değil, haftaya değil, bugün bu saatte barışı hemen istiyoruz” dedi.

 • Nusaybin'de Gazetecilere Polis Saldırdı

  Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Hükümet Konağı önünde nöbet tutan polislere el bombası ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 2 polis yaralandı. Hastane önünde görüntü almaya çalışan gazetecilere polisler tarafından yapılan saldırı nedeniyle 2 gazetecinin de yaralandığı belirtildi.

 • Özerkli'de Karakola Roketatarlı Saldırı

  Diyarbakır'da karakola PKK'nin düzenlediği roketatarlı saldırıda 1 asker hayatını kaybederken 4 asker ve 1 korucu yaralandı. Saldırıya askerlerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

 • Bağlar'da Eylem Yapan Gençlere Müdahale:2 Gözaltı

  Bağlar ilçesinde son günlerde yaşanan operasyonları protesto eden gruba polisler müdahalede bulundu.Gaz fişeği ve tazyikli suyla gençlere müdahalede polisler kaldırımda oturan 2 genci gözaltına aldı.

 • DBP, Savaşa Karşı Işık ve Ses Eylemine Çağrısı Yaptı

  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, savaş politikalarına karşı halkı barış için eylem yapma çağrısı yaptı. Diyarbakırlılara çağrı yapan Şimşek, her akşam saat 20.00'da ışık, söndürme ve ses çıkarma eylemine davet etti.

 • Elektrikte Rekor, Dalgalanma ve Kesintiye Yol Açıyor

  Güneydoğu'da elektrik kullanımı yüzde 66'ya varan rekor artış yaşandı. Çoğunluğunu kayıt dışı kaçak kullanım olması enerji dalgalanmaları ve arızalara yol açıp kesintiler yaşattığı belirtildi.

 • Çermik'te Boğazı Kesilmiş ve Yakılmış Kadın Cesedi Bulundu

  Diyarbakır'da köylüler boğazı kesilip, yakılmış halde bir mağarada kadın cesedi bularak, jandarmaya haber verdi.

 • HDP'li Vekiller, Şehit Askerin Ailesini Ziyaret Etti

  HDP Van İl Teşkilatı ve HDP Van milletvekilleri, Şırnak'ın Silopi ilçe merkezinde bulunan askeri nöbet kulübesine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Abdulhalit Araz'ın ailesini ziyaret ederek taziye dileklerinde bulundu. Araz'ın ailesi HDP'li milletvekillerinden akan kanın durdurulmasını istedi.

 • Barış Annlerin'den Bahçeli Hakkında Suç Duyurusu

  Diyarbakır Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.

 • Karayılan: Ordu Öncelikli Hedefimiz Değil

  TSK'nın bombardımanı başladığından beri ortalarda görünmeyen PKK'nin askeri kanadı HPG'nin komutanı Murat Karayılan, ilk kez konuştu. "Tekçi, faşist, sömürgeci devletin yönetim sistemini aşmayı amaçladıklarını ve yeni paradigmalarına göre Türk Ordusu'nun kendileri için "öncelikli hedef olmadığını" söyledi.

 • Hani ilçesinde Silahlı Çatışma:2 Uzm.Çvş Yaralı

  Diyarbakır'ın Hani ilçesinde bir grup PKK'li eş zamanlı olarak Hani Komando Taburu ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırıda 2 uzman çavuş hafif yaralanırken, bölgede çatışma çıktı.

 • Ergani'deki Muhtarlardan Barış ve Diyalog Çağrısı

  Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki mahalle ve köy muhtarları, yeniden müzakere sürecine dönülmesi çağrısında bulundu.

 • Silvan'da Petrol Kuyusu İstasyonuna Saldırı

  Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde PKK’li militanlar tarafından özel bir firmaya ait istasyondaki petrol kuyusu ile şantiyede yer alan jeneratör dairesi ve işçilere ait konteyner ateşe verildi.

 • 6 İlde Kırklardağı Operasyonu: 25 Gözaltı

  Diyarbakır merkezli 6 ilde, Dicle Nehri kıyısına yapılan Kırklar Dağı Yaşam Konutları ile ilgili yolsuzluk ve usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle aralarında Sur İlçe eski Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş’ın da bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

 • Diyarbakır'da Şafak Operasyonu: 1 Yaralı

  Diyarbakır’da son günlerde yaşanan olaylara karıştıkları tespit edilen kişilere yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi. Çok sayıda gözaltının olduğu operasyonda, polise teslim olmak için direnen bir kişi ayağından vuruldu.

 • Diyarbakır'da Polis Karakoluna Saldırı:1 Yaralı

  Diyarbakır’da kimliği belirsiz kişiler, karakolda nöbet tutan polis ekiplerine el yapımı patlayıcı madde ile saldırdı. Olayda 1 polis memuru yaralandı.

 • Diyarbakır'da silahlı kavga: 1 yaralı

  Diyarbakır'da parkta oturan iki grup arasında yaşanan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada 1 kişi bacağından yaralanırken, olayı gerçekleştiren kişiler ise bölgeden kaçarak izlerini kaybettirdiler.

 • Terör Örgütü İŞİD Ahlaksızlıkta Sınır Tanımıyor...

  BM Çatışmalarda Cinsel Şiddet Konularındaki Özel Temsilcisi Zainab Bangura, Terör Örgütü IŞİD’in seks köleleri için hazırladığı fiyat listesinin ortaya çıktığını, 1-9 yaşlarındaki çocukların yaklaşık 165 dolara satıldığını kaydetti.

DİYARBAKIR

Elektrikte Rekor, Dalgalanma ve Kesintiye Yol Açıyor

Güneydoğu'da elektrik kullanımı yüzde 66'ya varan rekor artış yaşandı. Çoğunluğunu kayıt dışı kaçak kullanım olması enerji

Dtk Eş Başkanı Irmak'tan Açıklama

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Selma Irmak, pek çok yerde öz yönetim taleplerinin

DBP, Savaşa Karşı Işık ve Ses Eylemine Çağrısı Yaptı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, savaş

Barış Annlerin'den Bahçeli Hakkında Suç Duyurusu

Diyarbakır Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında

Ergani'deki Muhtarlardan Barış ve Diyalog Çağrısı

Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki mahalle ve köy muhtarları, yeniden müzakere sürecine

BÖLGE

Dargın ailesinin yaşam mücadelesi

Şırnak'ta maddi imkansızlıklar dolayısıyla ev kirası ödeyemeyen, 8 çocuğu ile kanser teşhisi konulan eşine bakmak zorunda kalan Salih

HDP'li Vekiller, Şehit Askerin Ailesini Ziyaret Etti

HDP Van İl Teşkilatı ve HDP Van milletvekilleri, Şırnak'ın Silopi ilçe merkezinde bulunan

Tunceli-Erzincan karayolu trafiğe kapatıldı

Tunceli Valiliği, Tunceli-Erzincan karayolunun çift taraflı olarak ulaşıma kapatıldığını

Ağıtlar Kürtçe, Acı Aynı

Ağrı'da karakola düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybeden Jandarma er Mansur

ASAYİŞ

Nusaybin'de Gazetecilere Polis Saldırdı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Hükümet Konağı önünde nöbet tutan polislere el bombası ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 2

Özerkli'de Karakola Roketatarlı Saldırı

Diyarbakır'da karakola PKK'nin düzenlediği roketatarlı saldırıda 1 asker hayatını

Bağlar'da Eylem Yapan Gençlere Müdahale:2 Gözaltı

Bağlar ilçesinde son günlerde yaşanan operasyonları protesto eden gruba polisler müdahalede

Çermik'te Boğazı Kesilmiş ve Yakılmış Kadın Cesedi Bulundu

Diyarbakır'da köylüler boğazı kesilip, yakılmış halde bir mağarada kadın cesedi bularak,

Hani ilçesinde Silahlı Çatışma:2 Uzm.Çvş Yaralı

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde bir grup PKK'li eş zamanlı olarak Hani Komando Taburu ile İlçe

GENEL

Karayılan: Ordu Öncelikli Hedefimiz Değil

TSK'nın bombardımanı başladığından beri ortalarda görünmeyen PKK'nin askeri kanadı HPG'nin komutanı Murat Karayılan, ilk kez konuştu.

Terör Örgütü İŞİD Ahlaksızlıkta Sınır Tanımıyor...

BM Çatışmalarda Cinsel Şiddet Konularındaki Özel Temsilcisi Zainab Bangura, Terör Örgütü

HDP'nin Kandil heyeti belli oldu

Kandil'e yarın gidecek olan HDP heyetinde yer alacak isimler belli oldu.

Sitemize Saldırı Alçaklıktır

Sitemize yapılan saldırı kabul edilemez...

POLİTİKA

Demirtaş’tan bir ateşkes çağrısı daha

Mardin’de konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, silahtan değil, demokratik siyasetten yana olduklarını belirterek, “Eller

Demirtaş'tan Bahçeli'ye 'şerefsiz' yanıtı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP'li Devlet Bahçeli’nin “Boğazlarda viski

HDP'den Suruç bildirgesi

Halkların Demokratik Partisi’nin(HDP)dün gerçekleştirilen il eş başkanları

DİYARBAKIR - HAVA DURUMU

DIYARBAKIR

ÇOK OKUNANLAR


 • Haber bulunamadı